Startuje 10. Festiwal Muzyki Filmowej

17 maja 2017
ok. 2 minut czytania

– Zaczynaliśmy od 7 tysięcy widzów, dziś jest ich już 40 tysięcy – na porannej konferencji prasowej mówił dyrektor artystyczny Festiwalu Muzyki Filmowej. – W tym roku czeka nas 60 premier, w tym suity do „La La Landu”.

Co roku festiwal gromadzi największe nazwiska muzyki filmowej z całego świata. – Wszyscy kompozytorzy w Hollywood o tym festiwalu słyszeli i chcą tu przyjechać – dodawał Abel Korzeniowski, który po raz pierwszy przygotował monograficzny koncert swoich utworów. – To pierwszy tego typu koncert, który mam okazję prowadzić. To bardzo emocjonujące dla mnie przeżycie. Usłyszą państwo wszystko, co najlepszego udało mi się w ciągu ostatnich 10 lat skomponować. To aranżacje specjalnie przygotowane na Festiwal Muzyki Filmowej i ten koncert.

– Występ na sali Centrum Kongresowego ICE Kraków jest czymś nieprawdopodobnym – kontynuował artysta. – Gdy wyjeżdżałem do Los Angeles, jeszcze jej nie było. Kraków bardzo się zmienił.

– Atmosfera tego festiwalu jest fantastyczna – dodawał. – Granie muzyki filmowej to olbrzymie przedsięwzięcie. Dziękuję Robertowi, że podjął to wyzwanie.

O wspaniałej atmosferze i pasji mówili również Jan A.P. Kaczmarek, Trevor Morris oraz Robert Townson. Jak co roku festiwalowi towarzyszyć będzie specjalne wydawnictwo płytowe z nim związane.

Na 10. edycję festiwalu organizatorzy planują jeszcze koncerty „Neverending Story Live in Concert – światowa premiera”, „Cinematic Piano”, „DANCE2CINEMA: Midnight Express Party with Giorgio Moroder”, „Młodzi na poważnie: Star Wars”, „Titanic Live in Concert” oraz pokaz kina plenerowego. Jubileusz uczczony zostanie na specjalnej gali „All is film music”, która to nazwa jest również głównym hasłem festiwalu.

Poza koncertami, w ramach festiwalu odbędą się liczne spotkania z gośćmi, panele i warsztaty. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie.