Steel Panther zagra w Polsce

14 października 2013
ok. 1 minuta czytania

Formacja powstała w 2000 roku i ma na swoim koncie trzy albumy studyjne oraz wydawnictwo DVD. Początkowo nazywali się Metal Skool, potem Metal Shop, aby ostatecznie przyjąć nazwę Steel Panther, pierwszym wydawnictwem pod nową nazwą była płyt „Feel the Steel”.

Płyta znalazła się na pierwszym miejscu listy Billboard Comedy Chart. Na krążku pojawiły się takie znakomitości jak Corey Taylor ze Slipknot, Justin Hawkins znany z zespołów The Darkness i Hot Leg oraz Mr. Shadows wokalista Avenged Sevenfold. „Balls Out”, kolejny wydany w 2011 roku krążek zadebiutował na 1. miejscu w brytyjskiego notowania iTunes Rock Chart, pokonując tym samym albumy Megadeth i Metalliki.

Na początku roku pojawi się czwarty w dorobku grupy album, „All You Can Eat”, a będzie go promował singel „Party Like It’s The End Of The World”. – Czujemy, że Steel Panther jest jak bufet – opowiada o płycie wokalista Michael Starr. – Wiesz co mam na myśli? Jest tutaj po trochu coś dla każdego i możesz z tego brać ile chcesz.

Steel Panther znani są z parodiowania gwiazd rocka i metalu z lat 80., ich styl charakteryzują długie, tapirowane włosy i kiczowate, przerysowane stroje.

Bilety w cenach 80 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu) do nabycia na m.in. shop.metalmind.com.pl, ticketpro.pl, ebilet.pl, ticketportal.pl, eventim.pl oraz biletin.pl.