Stereophonics wspominają perkusistę

21 października 2017
ok. 2 minut czytania

Wideo powstało do piosenki „Before Anyone Knew Our Name”. Prosty, czarno-biały filmik wyreżyserował wokalista, Kelly Jones. Przez większość klipu widzimy go akompaniującego sobie przy fortepianie. Teledysk można obejrzeć niżej.

– Stuart odszedł z zespołu, ale przez siedem lat byliśmy przyjaciółmi – mówi frontman rockowej formacji. – Potem zmarł i ludzie zaczęli mieć różne teorie na ten temat. Nie chcemy o tym mówić, bo nie chodzi nam o pranie brudów.Stuarta Cable’a znaleziono w jego domu, w Aberdare w czerwcu 2010 roku. Przyczyna śmierci nie została ujawniona. Bębniarz został wyrzucony z walijskiej grupy we wrześniu 2003 roku.

„Before Anyone Knew Our Name” promuje album „Scream Above The Sounds”, który ukaże się 3 listopada.

– To potężnie brzmiąca muzyka – zapewnia wokalista, Kelly Jones. – Jest tam dużo różnych dźwięków. To współczesny materiał. Brzmimy jakbyśmy byli 20-latkami. Dla mnie każda piosenka na tym krążku jest inna.

Oto tracklista:
1. Caught By The Wind
2. Taken A Tumble
3. Whats All The Fuss About?
4. Geronimo
5. All In One Night
6. Chances Are
7. Before Anyone Knew Our Name
8. Would You Believe?
9. Cryin In Your Beer
10. Boy On A Bike
11. Elevators

W 2017 roku mija 20 lat od debiutu Stereophonics, „Word Gets Around”.

Formacja ma na koncie hity „Maybe Tomorrow”, „Mr. Writer”, „Have a Nice Day” czy „Dakota”. Zespół w znaczącym stopniu przyczynił się do zbudowania trwałego pomostu między tradycyjnym rockiem a alternatywą, wpływając tym samym na dziesiątki zespołów reprezentujących styl zwany popularnie indierockiem. Ich ostatni dotąd longplay to „Keep the Village Alive” z września 2015 roku.