Steve Aoki składa hołd Chesterowi Benningtonowi

11 września 2017
ok. 1 minuta czytania

Nominowany do Grammy amerykański DJ, remikser i producent pracował z zespołem nad utworami \”Darker than Blood\” i \”A Light That Never Comes\”. Teraz połączył nagrania w jednym remiksie. Numer powstał oczywiście ku pamięci Chestera Bennington. Kawałka przemianowanego na \”Darker Than the Light That Never Bleeds (Chester Forever Steve Aoki Remix)\” można posłuchać tutaj.

Steve Aoki to człowiek-orkiestra: założyciel wyznaczającej trendy wytwórni Dim Mak Records, stały bywalec list przebojów, okupujący ich czołowe miejsca, artysta nowatorski i wszechstronny, tworzący na styku różnych gatunków – electro house, dubstep i progressive house. Na koncie ma długą listę remiksów i niezliczoną liczbę kooperacji, m.in. z Bloc Party, The Kills, Klaxons, MSTRKRFT, The Bloody Beetroots, The Gossip czy LMFAO i właśnie Linkin Park.

Chester Bennington, frontman zespołu Linkin Park, 20 lipca 2017 roku popełnił samobójstwo. Miał 41 lat.

Linkin Park na koncie mają 50 milionów sprzedanych albumów, platynę w 34 krajach na 5 kontynentach, 62 milionów fanów na Facebooku i ponad 6,7 miliona subskrybentów na YouTube z 5 miliardami odtworzeń.