Steve McQueen opowie o Tupacu

10 maja 2017
ok. 1 minuta czytania

Projekt powstanie we współpracy ze spadkobiercami rapera. Ciotka rapera, Gloria Cox, jedyna siostra jego matki Afeni Shakur, będzie producentką wykonawcza. Produkcją zajmą się Nigel Sinclair z ramienia White Horse Pictures i Jayson Jackson. Steve McQueen podejmie się roli reżysera.

Tupac sprzedał 75 milionów płyt na całym świecie. Jego wydawnictwa „All Eyez on Me” i „Greatest Hits” są wśród najlepiej sprzedających się w Stanach Zjednoczonych. Był twórcą przeboju „California Love” z Dr. Dre i Rogerem Troutmanem. Legendarny raper zagrał m.in. w filmach „Juice”, „Nad obręczą”, „Bullet”, „Klincz” oraz „Gangsterskie porachunki”.

Shakur został zastrzelony 13 września 1996 roku w Las Vegas. Według śledztwa przeprowadzonego przez gazetę „Los Angeles Times”, morderca został wynajęty przez Notoriousa B.I.G.-a.

W planach są dwa seriale opowiadające o śledztwach dotyczących zabójstw Tupaca i Notoriousa. 16 czerwca do kin trafi fabularyzowana biografia hiphopowego gwiazdora „All Eyez on Me” z Demetriusem Shippem Jr. w roli głównej.

Steve McQueen zasłynął jako reżyser filmów „Wstyd” i „Zniewolony. 12 Years a Slave”.