Steven Wilson z nową płytą na koncertach w Polsce

9 maja 2017
ok. 1 minuta czytania

Longplay zatytułowany „To The Bone” ukaże się 18 sierpnia. Na żywo polscy fani będą mogli sprawdzić materiał 17 lutego 2018 roku w Zabrzu, w Domu Muzyki i Tańca oraz 18 lutego w Poznaniu, w Sali Ziemi.

Na płycie „To The Bone” znalazło się 11 nowych utworów, w których muzyk odważnie miesza style i brzmienia – motorykę futurystycznego rocka, patos progrockowych hymnów, indie disco, kosmiczne przestrzenie i przejmujący śpiew gitar. To album będący ukłonem w stronę ambitnego, progresywnego popu z czasów młodości Stevena i dzieł takich jak „So” Petera Gabriela, „Colour of Spring” Talk Talk czy „Seeds of Love” Tears for Fears. W warstwie lirycznej „To The Bone” to jaskrawo naświetlony obraz niespokojnych czasów, w których żyjemy.

Wydawnictwo promuje singel „Pariah”, który można znaleźć tutaj.

Multiinstrumentalista, kompozytor, autor tekstów i producent Steven Wilson z muzyką związany jest od lat. Jako założyciel i stały członek zespołu Porcupine Tree odnosił sukcesy i zebrał grono oddanych fanów. W 2008 roku na rynku ukazała się pierwsza solowa płyta artysty, „Insurgentes”, którą Wilson zapoczątkował nowy rozdział w swojej karierze. „To The Bone”, piąty solowy album Wilsona, to następca świetnie przyjętego przez słuchaczy i krytyków longplaya „Hand. Cannot. Erase” z 2015 roku.

Bilety na polskie koncerty Wilsona trafią do sprzedaży 15 maja 2017 roku.

Ceny: od 119 do 249 zł.