Sting otworzy na nowo Bataclan

4 listopada 2016
ok. 1 minuta czytania

Sting zagra w paryskim klubie 12 listopada, 4 dni przed pierwszym z dwóch zaplanowanych występów Doherty’ego. Dochód ze sprzedaży biletów na koncert zasili konta organizacji charytatywnych Life for Paris i 13onze15.

– Mam dwa zadania do wykonania – komentuje twórca przeboju „Englishman In New York”. – Po pierwsze upamiętnić tych, którzy stracili życie podczas ataku rok temu. Po drugie, ma to być święto życia i muzyki, które ten historyczny klub reprezentuje.

Przypomnijmy, że 13 listopada 2015 roku terroryści zaatakowali klub Bataclan w Paryżu, gdzie występował zespół Eagles of Death Metal. W klubie zabito 89 osób.

Sting to kompozytor, piosenkarz, aktor, autor tekstów i aktywista pochodzący z angielskiego Newcastle. Z zespołem The Police wydał pięć albumów studyjnych, zdobył sześć nagród Grammy i dwie Brit oraz został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame w 2003 roku. Łącznie – jako solista i członek The Police – sprzedał 100 milionów płyt. Zagrał również w kilkunastu filmach, a ponadto jest autorem dwóch książek, w tym „Broken Music” (bestsellerowy życiorys według „The New York Times”). Ostatni solowy krążek Anglika to „The Last Ship” z 2013 roku. 11 listopada ukaże się nowy album wokalisty, „57th & 9th”.