Stormzy na koncercie w Polsce

29 listopada 2019
ok. 2 minut czytania

Zanim w lutym 2017 roku Stormzy wydał debiutancki album „Gang Signs & Prayer” (który ostatecznie pokrył się platyną i dotarł do 1. pozycji brytyjskiego notowania), mało kto nazywał go najbardziej obiecującym raperem na Wyspach. Tymczasem minęły dwa lata, a jego status znacząco się zmienił. Stormzy jest nie tylko genialnym showmanem, ale i szczerym artystą, z którego twórczością wielu się utożsamia. Wywodzący się ze sceny niezależnej, zaangażowany społecznie i politycznie raper za sprawą tegorocznego występu na Glastonbury stał się jedną z najbardziej inspirujących postaci brytyjskiej popkultury. Korzystając ze statusu gwiazdy festiwalu, poruszył na scenie ważne współczesne problemy, w tym kwestię niesprawiedliwości wobec młodych czarnoskórych dzieci krzywdzonych przez stronniczy system sprawiedliwości.

Nadchodząca płyta Stormzy’ego „Heavy Is The Head” to wielki powrót mającego na koncie liczne nagrody twórcy, który sam jest producentem wykonawczym materiału. Na albumie znajdziemy świetne teksty oraz równie udaną warstwę muzyczną. W realizacji materiału udział wzięło wielu znakomitych artystów młodego pokolenia. Są wśród nich (w porządku alfabetycznym) Aitch, Burna Boy, Ed Sheeran, Headie One, H.E.R., Tiana Major9 i YEBBA, a od strony produkcyjnej Fred Gibson, Fraser T Smith, T-Minus i inni.

Najnowszą zapowiedzią wydawnictwa jest „Own It” z udziałem Eda Sheerana i Burna Boya.

Przedsprzedaż biletów dla członków AlterKlubu rozpocznie się 4 grudnia i potrwa przez 48 godzin. Bilety w regularnej sprzedaży dostępne od 6 grudnia na alterart.pl.