Strachy na Lachy prezentują „Obłąkany obłok”

5 marca 2018
ok. 1 minuta czytania

Utwór pochodzi z płyty „Przechodzień o wschodzie”, która ukazała się we wrześniu 2017 roku. Po świetnie przyjętych piosenkach „Twoje motylki” i „Co się z nami stało” Strachy na Lachy prezentują kolejną odsłonę tej płyty. „Obłąkany obłok” to liryczny utwór, w którym metaforom Grabaża towarzyszy wyrazisty akompaniament zespołu. W utworze pojawia się także głos itmisslilly – Kasi Golomskiej, młodej wokalistki, znanej z zespołu Lilly Hates Roses. Jej subtelny głos w połączeniu z charakterystycznym wokalem Grabaża buduje niezwykły, intymny nastrój.

Całość ilustruje teledysk w reżyserii Sławka Pietrzaka – pojawiają się w nim Grabaż i itmisslilly, a zdjęcia dwóch skrajnie odmiennych krajobrazów budują oryginalną historię miłosną.

Płyta „Przechodzień o wschodzie” jest pierwszą od 4 lat premierą grupy Strachy na Lachy. Na albumie znajduje się dużo rytmicznych melodii, sporo
tanecznych rytmów i akustycznych brzmień. Nie zabrakło też utworów ostrzejszych, rockowych, elementów elektronicznych, a także inspiracji znanych z wcześniejszych płyt formacji. Tak eklektyczny album zaskakuje swoją spójnością, a towarzyszące muzyce teksty Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego, laureata Paszportu Polityki, uderzają swoją poetyckością.