Strasznie drogi winylowy box Billy’ego Corgana

13 grudnia 2016
ok. 1 minuta czytania

Box „Siddhartha” składać się będzie z pięciu płyt winylowych, na których muzyka została zainspirowana słynną powieścią Hermana Hessego pod takim samym tytułem. W 2014 roku Corgan zagrał aż ośmiogodzinny, ambientowy set z dźwiękową ilustracją do książki. Zawartość wydawnictwa jest zapisem tego wydarzenia.

Cena boksu to, bagatela, 375 dolarów, czyli około 1500 złotych. W środku znajdą się jeszcze czapka z daszkiem, grafika autorstwa Lindy Strawberry oraz kieszonkowy syntezator. Nakład jest limitowany do 500 kopii, a box można zamawiać przez należący do Billy’ego Corgana sklep z herbatą „Madame ZuZu’s”, który znajduje się w Chicago. Na tej stronie. Jeśli ktoś nie ma gramofonu, zamawiając box, będzie również mógł się w niego zaopatrzyć na witrynie sklepowej.

Muzyk z Chicago ma na koncie jeden samodzielnie zrealizowany longplay, „TheFutureEmbrace” z 2005 roku. Pracuje nad kolejnym, a pomaga mu w tym słynny Rick Rubin (Beastie Boys, Slayer, Metallica, Red Hot Chili Peppers). W pisaniu piosenek wspierała go Sierra Swan.

The Smashing Pumpkins to alternatywno-rockowa kapela, która największe sukcesy odnosiła w latach 90. Zespół rozpadł się w 2000 roku, by wznowić działalność po 6 latach, jednak już bez większych osiągnięć.