Strażacy rozgrzeją atmosferę przed Evanescence

25 maja 2017
ok. 1 minuta czytania

Strażacy to młoda, czteroosobowa męska formacja. W zeszłym roku grupa wzięła udział w konkursie dla młodych kapel Jarocin Antyfest Antyradia podczas Jarocin Festival 2016. W muzycznej rywalizacji Strażacy okazali się być bezkonkurencyjni i wygrali przegląd, zdobywając „Złotą kosę”. Dzięki wygranej w konkursie, zespół wystąpił przed ubiegłoroczną gwiazdą festiwalu w Jarocinie – amerykańską formacją Slayer.

– Naszą muzykę da się określić jako połączenie skłaniających do refleksji rapowanych tekstów z klimatyczną muzyką zagraną na żywo – przekonuje Tomek Buga, klawiszowiec Strażaków. Członkowie zespołu o swoim gatunku mówią, iż to śmieszcore, w którym mogą swobodnie tworzyć coraz bardziej wykręcone utwory słowno-muzyczno- widowiskowe. Co tak naprawdę pod tym się kryje – będzie można się dowiedzieć 20 czerwca w hali Torwar, przed występem Evanescence.

Bilety na koncert Evanescence w cenie od 110 zł do nabycia poprzez strony bilety.imprezyprestige.com oraz eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik w całym kraju.

Evanescence to amerykańska rockowa kapela, która zasłynęła przebojem „Bring Me to Life”. Płyta „Fallen”, z której pochodził utwór sprzedała się w nakładzie 17 milionów sztuk i pomogła grupie zdobyć 2 nagrody Grammy. Kolejne krążki – „The Open Door” (2006) i „Evanescence” (2011) – nie powtórzyły sukcesu debiutu.