Stypendium od Beyoncé

26 kwietnia 2017
ok. 2 minut czytania

Beyoncé postanowiła wesprzeć cztery młode panie studiujące sztuki piękne, muzykę, literaturę albo zgłębiające wiedzę o Afro-Amerykanach. Ufundowała stypendia dla osób, które zamierzają, studiują albo studiowały wymienione dziedziny w Berklee College Of Music, Howard University, Parsons School Of Design oraz Spelman College.

– Robię to, aby zachęcić i wesprzeć młode kobiety, które nie boją się myśleć poza schematami, są śmiałe, kreatywne, świadome swoich możliwości i pewne siebie – wyjaśniła powody stypendium Beyoncé.

Szczegóły ubiegania się o stypendium znajdują się na stronach internetowych wspomnianych czterech uczelni.

Inicjatywa Beyoncé spodobała się byłej Pierwszej Damie, Michelle Obamie, która pochwaliła artystkę na Twitterze, pisząc: „Zawsze inspiruje mnie twoje wielkie zaangażowanie Beyoncé. Jesteś dla nas wszystkich wzorem. Dziękuję za inwestowanie w nasze dziewczyny”.

Obama także jest inicjatorką inicjatywy związanej z dostępem do edukacji, Let Girls Learn. Współinicjatorką pomysłu była aktywistka Malala Yousafzai, którą Talibowie postrzelili za to, że domagała się prawa dziewcząt do nauki. Inicjatywa zgromadziła aż 3,5 mld dolarów.

Beyoncé karierę zaczynała jako członkini żeńskiej grupy R&B, Destiny’s Child. Od 2003 roku działa na własny rachunek i jest dziś jedną z najpopularniejszych, najbardziej wpływowych gwiazd popu/R&B. Na koncie ma sześć studyjnych albumów. Ostatni z nich, „Lemonade”, miał premierę 23 kwietnia 2016 roku. W ciągu blisko 20 lat na scenie Amerykanka sprzedała ponad 100 milionów płyt jako solistka i 60 milionów z Destiny’s Child.