Submotion Orchestra z nową płytą w Polsce

24 listopada 2014
ok. 2 minut czytania

Formację będzie można zobaczyć 26 listopada w krakowskiej Fabryce oraz dzień później w Warszawie w klubie Basen.

Album „Alium” ukazuje się nakładem imprintu Ninja Tune – Counter Records. Brytyjska grupa w ostatnich miesiącach stała się jedną z najgorętszych marek na scenie muzyki z pogranicza nu jazzu, trip-hopu i downtempo. Trasę „Alium” zespół rozpoczął triumfalnie podczas wyprzedanego koncertu w londyńskim Forum. Single z nowej płyty: „City Lights” oraz „Trust / Lust” doskonale radzą sobie na radiowych playlistach (m.in. BBC), a muzyką Submotion Orchestra zachwycają się Simon Green (Bonobo) czy Gilles Peterson. Krytycy dokonania zespołu porównują do The Cinematic Orchestra, Massive Attack czy właśnie Bonobo jednak „Alium”, choć ma w sobie ducha największych klasyków, równocześnie – dzięki znakomitej produkcji – brzmi współcześnie. Inspiracje soulowe wspaniale synchronizują się tutaj z jazzową wirtuozerią instrumentalistów i triphopowym klimatem, doskonały songwriting idzie w parze z kunsztem aranżacyjnym, a erudycja łączy z lekkością i swobodą w podejściu do najszlachetniejszych muzycznych tradycji. Słychać tu zarówno wytrawny jazz jak i echa Sade, Marvina Gaye’a oraz trip-hop, dubstep, ale też Adele.

Polskiej publiczności Submotion Orchestra znani są dzięki znakomitemu show na głównej scenie festiwalu Audioriver, a także za sprawą wokalistki Ruby Wood, która śpiewała na polskich koncertach Bonobo w 2011 roku.

Bilety na oba koncerty wciąż można nabyć za pośrednictwem Biletomat.pl oraz Eventim.pl, a także w stałych punktach sprzedaży (EMPiK, Mediamarkt, Saturn i inne).