Suffocation i Cattle Decapitation na jedynym koncercie w Polsce

7 stycznia 2016
ok. 1 minuta czytania

Koncert odbędzie się w ramach trasy „The Tyrants Of Death European Tour 2016”. Skład uzupełnią Abiotic – amerykańscy wirtuozi technicznego death metalu.

Nowojorski zespół Suffocation zaliczany jest do prekursorów swojego gatunku. W zeszłym roku świętowali 25 lat istnienia, a polscy fani mogli ich widzieć na trasie europejskiej u boku Nile. Ich ostatni album „Pinnacle of Bedlam” (Nuclear Blast, 2013) znalazł się na liście najlepiej sprzedających się albumów w Stanach Zjednoczonych – Billboard 200. Na swoim koncie mają setki koncertów na całym świecie, a także wizyty na takich festiwalach jak Summer Breeze, Metalfest, Deathfest, Metal Up Your Ass czy Brutal Assault. Dyskografia kapeli obejmuje 7 albumów studyjnych i 2 EP-ki.

Od 1996 roku Cattle Decapitation niezmiennie podbijają serca kolejnych rzeszy fanów death metalu i grindcore’u. Kalifornijczycy mają na swoim koncie 7 albumów, a ich dyskografię zamyka płyta „The Anthropocene Extinction” z 2015 roku, wydana za pośrednictwem wytwórni Metal Blade Records. Związani z wydawnictwem są już od drugiej płyty, czyli od 2002 roku. Ich najnowsze dzieło muzyczne dotarło aż na 100. pozycję listy najlepiej sprzedających się albumów w Stanach Zjednoczonych – Billboard 200. W Polsce jeszcze nie grali, mimo iż mają tutaj wielu fanów.

Bilety:
59 zł – pwevents.pl
69 zł – Ticketpro, Eventim, eBilet, Biletomat.pl, klub Progresja
79 zł – w dniu koncertu