Sufjan Stevens gra „Visions of Gideon” po raz pierwszy

23 kwietnia 2018
ok. 1 minuta czytania

„Visions of Gideon” to piosenka napisana specjalnie na potrzeby filmu „Tamte dni tamte noce” Luki Guadagnino. Sufjan Stevens wykonał na żywo wcześniej piosenkę „Mystery of Love” także pochodząca z filmu. Konkretnie zrobił to podczas gali oscarowej, bo piosenka była nominowana do Oscara. „Visions of Gideon” na żywo wykonał po raz pierwszy. Fragment koncertu można zobaczyć poniżej.

Osadzony w 1983 roku film „Tamte dni, tamte noce” opowiada gejowską, miłosną historię a powstał na podstawie tak samo zatytułowanej powieści Andre Acimana. Bohaterem jest 24-letni amerykański student (Armie Hammer), który spędza wakacje we Włoszech. Tam poznaje pewnego 17-latka (Timothee Chalamet), z którym wdaje się w romans. Luca Guadagnino pracuje nad sequelem filmu „Tamte dni tamte noce”.

Sufjan Stevens to amerykański wokalista, autor piosenek i instrumentalista. Rozgłos przyniósł mu concept album „Illinois” (2005) promowany singlem „Chicago”. Tworzący alternatywną muzykę artysta na koncie ma siedem płyt, z których ostatnia to „Carrie & Lowell” z marca 2015 roku.