Suge Knight pozywa Dr. Dre

25 października 2016
ok. 1 minuta czytania

Suge Knight twierdzi, iż zawarł z Dre menedżerską umowę, na mocy której miał otrzymywać 30 procent jego dochodów, w tym ze sprzedaży firmy Beats by Dre koncernowi Apple. Wartość tego kontraktu wyniosła ponoć 3 miliardy dolarów. Dalej Knight utrzymuje, że raper próbował go odsunąć od umowy z Apple, gdyż koncern nie chciał z nim współpracować. Co więcej, Dre miał wynająć zabójcę, by zlikwidował Suge’a. Jego zdaniem wypadek nieopodal planu filmowego „Straight Outta Compton”, w którym ucierpiał, był drugą próbą jego zabicia.

Suge Knight wymienił w pozie Dr. Dre, Apple, Universal i restaurację Tam’s Burgers, na terenie której został potrącony, Domaga się minimum 300 milionów odszkodowania.

– Zważywszy, że Dre nie wchodził w interakcje z Suge’em odkąd w 1996 roku odszedł z Death Row, mamy nadzieję, że jego prawnicy mają dobre ubezpieczenie – skomentował adwokat Dre.

Dr. Dre to raper, producent i biznesmen. Współpracował z takimi artystami jak 2Pac, Snoop Dogg, Eminem, Xzibit, 50 Cent, The Game czy Kendrick Lamar.

W sierpniu 2015 roku ukazał się towarzyszący filmowi „Straight Outta Compton” soundtrack „Compton A Soundtrack by Dr. Dre”. Na solowym koncie Amerykanina znajdują się dwa longplaya „The Chronic” (1992) i „2001” (1999). Teoretycznie hiphopowy twórca od lat pracuje nad płytą „Detox”, jednak mało kto wierzy, że kiedykolwiek ujrzy ona światło dzienne.