„Suspiria” z muzyką Thoma Yorke

11 maja 2017
ok. 1 minuta czytania

Produkcja z każdym dniem zaczyna się robić coraz bardziej interesująca. W obsadzie znalazła się Tilda Swinton. Wiadomo, że wystąpi przynajmniej w dwóch rolach – Madame Blanc, wicedyrektorki szkoły, oraz starszego mężczyzny.

W główną bohaterkę, młodą Amerykankę Susan Bannion wcieli się Dakota Johnson. Dziewczyna rozpoczyna naukę w renomowanej szkole baletowej w Europie. Brutalne morderstwo jednej z uczennic niszczy jej sielankę. Susan zaczyna odkrywać przerażające oblicze akademii.

Za reżyserię remake’u odpowiada Luca Guadagino.

Chociaż muzykę Radiohead stosunkowo często można usłyszeć w kinie, Thom Yorke po raz pierwszy będzie komponował do pełnometrażowego filmu.

Przypomnijmy, że Radiohead, gwiazda tegorocznego Open’era, to jedna z bardziej wpływowych rockowo-alternatywnych formacji ostatnich lat. Zespół chętnie wzbogaca swe brzmienie i eksperymentuje. Za kluczowe dzieła w ich dorobku uważa się „OK Computer” (1997) i „Kid A” (2000), obydwa wyróżnione Grammy. Płyty Anglików rozeszły się w nakładzie 30 milionów egzemplarzy. Ostatni longplay kwintetu to „A Moon Shaped Pool” z maja 2016 roku.