Suzanne Vega na czterech koncertach w Polsce

22 marca 2017
ok. 2 minut czytania

Suzanne Vega stała się czołową postacią folkowej muzyki początku lat 80. W swoich poetyckich, ciepłych balladach opowiada o problemach, z którymi borykają się ludzie, dostrzega wokół siebie to, co innym umyka i przekazuje to w bardzo emocjonalny sposób. Z jej rozpoznawalnej, bardzo ambitnej twórczości inspiracje czerpały takie późniejsze gwiazdy, jak Sinead O’Connor czy Tracy Chapman.

Wokalistka tworzy subtelne utwory podszyte tradycją folku i jazzu. Zasłynęła utworami „Luka”, „Tom’s Diner” i „Caramel”. Pod koniec lat 90. zamilkła na pewien czas, ale po kilkuletniej przerwie powróciła wróciła do nagrywania płyt i koncertów.

Ostatni album „Lover, Beloved: Songs From An Evening With Carson McCullers” (2016) jest oparty na sztuce teatralnej, którą napisała wspólnie ze znanym kompozytorem Duncanem Sheikiem (Spring Awakening, American Psycho) „Carson McCullers Talks About Love” w 2011. Sztuka i album to muzyczny portret jednej z najważniejszych postaci amerykańskiej literatury. W sztuce Suzanne Vega wciela się w pisarkę Carson McCullers i w formie wspomnień opowiada o swoim życiu, miłości i sztuce. Próbując wytłumaczyć samą siebie, McCullers walczy z własnymi demonami z przeszłości. Gładko przechodząc pomiędzy monologiem i piosenkami Suzanne Vega łączy niezwykłego ducha i niebanalny humor Carson McCullers. Twórcy zostali nominowani do dorocznej nagrody Drama Desk za muzykę to tej sztuki.

Oto harmonogram koncertów:
16 czerwca, godz. 20.00, Warszawa, Palladium
17 czerwca, godz, 19.00, Kraków, Centrum Kongresowe ICE
18 czerwca, godz. 19.00, Toruń, Jordanki
19 czerwca, godz. 19.00, Szczecin, Filharmonia

Bilety na Eventim.pl oraz w w salonach Empik, Media Markt i Saturn w całym kraju.