Swallow The Sun i Long Distance Calling zagrają przed Katatonią

25 lutego 2010
ok. 1 minuta czytania

Swallow The Sun to Finowie, których muzykę określa się jako doom metal. Ich drugi album „Ghosts of loss” został doceniony przez szerszą publiczność. – Na płycie jest ciężko, bardzo melodyjnie, powoli, growlująco, przestrzennie i z koncepcją – tymi słowami można podsumować styl grupy. Ostatnie wydawnictwo zespołu, które miało premierę w listopadzie 2009 roku nosi tytuł „New Mood”.

Long Distance Calling to z kolei niemiecka formacja, która zadebiutowała zaledwie 3 lata temu, a już ma na koncie dwa świetne albumy. Ostatni z nich – mocno eksperymentalny „Avoid The Light” zawiera kompozycje spod znaku post-rocka, które przenikają się z elementami rocka progresywnego.

Przypomnijmy, że polskie koncerty Katatonii, w ramach trasy „New Night Over Europe 2010”, odbędą się już 31 marca w Krakowie (Rotunda) i 1 kwietnia w Warszawie (Stodoła).

Bilety na oba koncerty do nabycia przez Ticketpro.pl, Eventim.pl, Shortcut.pl. Kolekcjonerskie wejściówki na warszawski koncert kupić można także w kasie Klubu Stodoła.