Sweet Noise kolejną gwiazdą Jarocin Festiwal

16 lutego 2016
ok. 2 minut czytania

Formacja Sweet Noise powstała w 1990 roku w Swarzędzu pod Poznaniem, z inicjatywy Piotra „Glacy” Mohameda. Charyzmatyczny wokalista odnalazł bardzo wcześnie swojego muzycznego brata w osobie gitarzysty Tomasza „Magica” Osińskiego. Sweet Noise był zawsze wybuchowy, rewolucyjny, dziki, wzruszający, przejmujący i unikatowy. W latach 1990 – 2007 grupa wydała pięć albumów polskojęzycznych oraz trzy anglojęzyczne. Ostatnim, ósmym studyjnym wydawnictwem kapeli była płyta „The Triptic”. W tym okresie drogi muzyczne członków zespołu na kilka lat rozeszły się, a Glaca skoncentrował się na projekcie My Riot.

Jak zdradził lider Sweet Noise, jarocińska publiczność będzie miała okazję usłyszeć podczas tegorocznej edycji utwory powstałe na przestrzeni całej aktywności zespołu, zagrane w klasycznym, pełnym składzie.

– Jako zespół wracamy z mocnym przekazem o znaczeniu wolności oraz szacunku dla ludzi, dla godności ludzkiej i piękna, jakim jest życie – mówi Glaca. – Ponownie użyjemy do tego wszystkich narzędzi, które mieliśmy dotychczas, czyli muzyki i słów z przekroju całej naszej działalności. W Jarocinie zagramy utwory z płyt: „Respect”, „Getto”, „Czas ludzi cienia”, a także kilka piosenek z „The Triptic” i „Revolty”. To będzie Sweet Noise w pełnym składzie – ze mną, z Magikiem, gitarzystami X, dwoma bębniarzami oraz basistą. Na pewno jest to ważna informacja dla fanów, którzy powoli tracili wiarę w naszą reaktywację. Czekaliśmy na odpowiednią chwilę i kontekst do działania. Myślę, że Sweet Noise będzie zawsze wracał w ważnych momentach. Dlatego że jesteśmy czymś więcej niż zespołem. Reprezentujemy konkretną postawę życiową, wolną myśl i rewolucyjne poglądy. Mamy kredyt zaufania u naszych fanów i energię która pozostaje w sercu i pamięci na zawsze.

Nadchodząca edycja najstarszego i najbardziej zasłużonego festiwalu rockowego w Polsce odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca. Zagranicznymi headlinerami tegorocznej odsłony będą formacje: Slayer, The Prodigy oraz Five Finger Death Punch. Ponadto udział potwierdzili TSA, Farben Lehre, Oberschlesien, Luxtorpeda, Koniec Świata, Kabanos oraz Kobranocka. Trzydniowe karnety na to wydarzenie można nabywać poprzez Prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.