Świadomy sen Dawida Podsiadło i Sokoła

25 maja 2017
ok. 2 minut czytania

– Proces pisania tego utworu był dla mnie nietypowym doświadczeniem. Nad tekstem pracowaliśmy w studiu na zmianę. Pierwszy raz tworzyłem w ten sposób – mówi Dawid Podsiadło. – Zależało nam, żeby wyjść poza schematy, otworzyć się na inną formę. Nie było to łatwe zadanie, ale jednocześnie całość okazała się przyjemna i inspirująca.

– Dawid jest bardzo kreatywny. Współpraca z nim to wyjątkowe doświadczenie. Wymienialiśmy się pomysłami, chociaż swoje teksty pisaliśmy osobno. W studiu doszło do zderzenia dwóch zupełnie różnych osobowości – mówi Sokół. – Na początku żaden z nas nie wiedział, co z tego wyniknie. W rezultacie powstał wyjątkowy kawałek, którego żaden z nas nie stworzyłby samemu.

Do utworu „Świadomy sen” zrealizowano teledysk w nietypowej formie, który składa się z trzech materiałów wideo. Całość jest częścią projektu marki Johnnie Walker Rób to, w co wierzysz, zapoczątkowanego w 2015 roku. Utwór oparty jest na kompozycji producenta znanego jako DrySkull.

Zawarta w teledysku opowieść osadzona jest w tajemniczym klimacie, a bohaterami są obaj artyści, wplątani w zagadkową grę. Jeden przekazuje drugiemu zaszyfrowane wskazówki, kierujące jego dalszymi krokami.

Zobacz całą historię.
Zobacz drogę Dawida Podsiadło.
Zobacz drogę Sokoła.

Dawid Podsiadło pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Jego debiutancka płyta „Comfort and Happines” ukazała się w maju 2013 roku i od razu dotarła na 1. miejsce OLiS-u. Została ponadto wyróżniona czterema Fryderykami, nominacją do Paszportów „Polityki” i zyskała diamentowy status. Jego drugi longplay, „Annoyance and Disappointment”, miał premierę w listopadzie 2015 roku i trzykrotnie pokrył się platyną. Wzbogacona o dodatkowe nagrania reedycja „Annoyance And Disappointment 2.0” ukazała się w październiku 2016 roku. Dawid Podsiadło jest także wokalistą rockowej kapeli Curly Heads.

Sokół swoją działalność artystyczną rozpoczął w połowie lat 90. jako współzałożyciel grupy Zip Skład. Przez ponad dwie dekady obecności na scenie, nagrał osiem albumów i niezliczoną liczbę gościnnych zwrotek. Po 20 latach działalności muzycznej z zespołami Zip Skład, WWO oraz w duetach z Pono i Marysią Starostą, pracuje nad swoim pierwszym solowym albumem.