Świąteczna piosenka Gerarda Waya

14 grudnia 2018
ok. 1 minuta czytania

To już trzecia kompozycja Gerarda Waya opublikowana w ostatnich dniach. Wcześniej wrzucił do sieci „”Baby You’re A Haunted House” oraz „Getting Down the Germs”.

W kompozycji „Dasher” udziela sie wokalistka Lydia Night z The Regrettes.

– „Dasher” jest o dziewczynie, która zakochuje się w reniferze. Renifer też uważa, że jest też świetna – mówi Gerard Way. – Piosenka opoowda też o magii, czasami ukrytej w przyziemnych sprawach.

Gerard Way pracuje obecnie przy realizacji serialu „The Umbrella Academy” na podstawie własnego komiksu. W serialu, który powstaje dla Netfliksa zagrają Ellen Page, Robert Sheehan, Tom Hopper i Mary J. Blige oraz Emmy Raver-Lampman, David Castaneda i Aidan Gallagher.

„The Umbrella Academy” przedstawia losy siedmiu superbohaterów adoptowanych w przeszłości przez zamieszkującego Ziemię kosmitę. Kiedy ojciec siódemki, Reginald Hargreeves, umiera, bohaterowie muszą kontynuować jego misję ocalenia planety.

Za komiks „Umbrella Academy” Gerard Way został wyróżniony prestiżową branżową nagrodą Eisnera.

Dyskografię legendy emo, grupy My Chemical Romance, zamyka płyta „Danger Days: The True Lives Of The Fabulous Killjoys”, trafił do rąk fanów w 2010 roku. W marcu 2013 roku zespół ogłosił koniec działalności.

Jedyny solowy album Gerarda Waya to „Hesitant Alien” z września 2014 roku.