Światowa premiera suity z „La La Land” w Krakowie

27 lutego 2017
ok. 2 minut czytania

Romantyczny film z dwójką najgorętszych młodych aktorów Hollywood – Emmą Stone i Ryanem Goslingiem – „La La Land” triumfował podczas 89. ceremonii wręczenia Oscarów zdobywając nagrody w sześciu z czternastu kategorii, w których był nominowany, królował także podczas 74. gali rozdania Złotych Globów, zgarniając nagrody we wszystkich nominowanych kategoriach (aż siedem statuetek), okazał się też największym zwycięzcą ceremonii rozdania nagród BAFTA – brytyjskich odpowiedników Oscara, otrzymując aż pięć statuetek. Produkcja „La La Land” otrzymała także osiem Nagród Dziennikarzy Amerykańskich (Critics Choice) oraz cztery Satelity przyznawane przez Międzynarodową Akademię Prasową.

Jest to dopiero trzecia ścieżka dźwiękowa na koncie Justina Hurwitza, więc jej sukces tym bardziej zasługuje na uznanie. Jest to także trzecia niezwykle udana współpraca kompozytora z reżyserem Damienem Chazelle’em, który ubiegłej nocy został najmłodszym nagrodzonym Oscarem reżyserem w historii. Panowie poznali się w czasie studiów na Harvardzie. Zaprzyjaźnili się i nawet grali w tym samym zespole. Ich przyjaźń przerodziła się w zawodowy sukces.

Suitę z tematami z musicalu „La La Land” – usłyszymy już 20 maja w Tauron Arenie Kraków podczas gali muzyki filmowej „All is film music: 10. FMF Gala Jubileuszowa”. Początek koncertu o godz. 18.00.

Przypominamy, że na jubileuszowy 10. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie, zapraszamy od 17 do 23 maja. Bilety na festiwalowe koncerty można kupić za pośrednictwem portalu Eventim.pl oraz w punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków (z wyjątkiem InfoKraków w Balicach).

Pełny program festiwalu jest dostępny na stronie internetowej.