Święta obowiązkowo z Mariah Carey. Także dla najmłodszych

20 października 2017
ok. 2 minut czytania

„Mariah Carey’s All I Want for Christmas Is You” (w wersji polskiej: „Mariah Carey – Świąteczne życzenie”) to animowana, rodzinna opowieść o świętach Bożego Narodzenia, inspirowana kultową świąteczną piosenką „All I Want for Christmas Is You”. Dzięki filmowi przebój Mariah Carey może trafić do nowego pokolenia fanów. Film ukaże się w Polsce na DVD 27 listopada, a już 17 listopada w sprzedaży pojawi się ścieżka dźwiękowa, m.in. z nowym utworem Mariah.

W filmie mała Mariah (Breanna Yde) aby dostać na święta ukochanego szczeniaka, musi najpierw zająć się psem swojego wujka. Święta przybierają zupełnie nieoczekiwany obrót i okazują się zupełnie inne, niż planowała je mała bohaterka. W wersji angielskiej narratorką jest tu sama Mariah.

Na ścieżkę dźwiękową do animacji trafiło 9 utworów – poza wspomnianym hitem w dwóch wersjach i dwóch bożonarodzeniowych piosenkach śpiewanych przez aktorów z filmu, znalazła się także muzyka filmowa autorstwa Matthew Gerarda a także zupełnie nowa piosenka Carey.

Oto tracklista:
1. All I Want for Christmas Is You – Breanna Yde
2. Lil Snowman – Mariah Carey
3. Christmas Time Is in the Air Again – Mariah Carey
4. Wild & Crazy Christmas – Issac Ryan Brown
5. Miss You Most (At Christmas Time) – Mariah Carey
6. All I Want for Christmas Is You – Mariah Carey
7. Mariah’s Christmas Theme – Richard Evans, Matthew Gerrard & Marco Luciani
8. Jack’s Suite – Richard Evans, Matthew Gerrard & Marco Luciani
9. Mariah and Jack Medley – Richard Evans, Matthew Gerrard & Marco Luciani

Mariah Carey obdarzona jest pięciooktawowym głosem. W czasie swej kariery sprzedała 200 milionów płyt na całym świecie i zdobyła pięć statuetek Grammy. Jej ostatnia regularna płyta to „Me. I Am Mariah… The Elusive Chanteuse” z maja 2014 roku. Artystka niedawno wystąpiła w trzecim sezonie serialu „Imperium”. Na kanale E! można było oglądać dokumentalny serial o diwie, „Świat Mariah”.

Pochodzący z 1994 roku „All I Want for Christmas is You” rozszedł się w nakładzie 14 milionów kopii i pozostaje jednym z największych świątecznych singli. Amerykanka wydała już zainspirowana piosenką książkę dla dzieci.