Świetne „Crave” z soundtracku filmu „Ukryte działania”

12 grudnia 2016
ok. 2 minut czytania

Obraz z Janelle Monáe, Tarają P. Henson i Octavią Spencer opowiada o wybitnych matematyczkach zaangażowanych przez NASA.

Energiczny, okraszony soulowymi chórkami nowy numer Pharrella nosi tytuł „Crave”. Roztańczonego nagrania można posłuchać tutaj.

Oto tracklista soundtracku:
„Runnin' (From Hidden Figures: The Album)” – Pharrell Williams
„Crave” – Pharrell Williams
„Surrender (From Hidden Figures: The Album)” – Lalah Hathaway & Pharrell Williams
„Mirage” – Mary J. Blige
„Able” – Pharrell Williams
„Apple” – Alicia Keys & Pharrell Williams
„Isn’t This the World” – Janelle Monáe
„Crystal Clear” – Pharrell Williams
„Jalapeno” – Janelle Monáe & Pharrell Williams
„I See a Victory (From Hidden Figures: The Album)” – Kim Burrell & Pharrell Williams

Akcja obrazu „Ukryte działania” koncentruje się na trzech genialnych kobietach naukowcach, które stały za jedną z największych operacji w historii USA – programem lotów kosmicznych Mercury. Matematyczki były zaangażowane w misję Johna Glenna. 20 lutego 1962 roku został on pierwszym amerykańskim astronautą, który wykonał lot orbitalny. W czasie misji doszło do pewnych trudności, ale astronauta bezpiecznie wylądował, stając się bohaterem narodowym Stanów Zjednoczonych. W rolach głównych występują Janelle Monáe, Taraji P. Henson i Octavia Spencer.

Trailer można obejrzeć pod tym adresem.

W obsadzie znaleźli się także Kevin Costner, Kirsten Dunst, Jim Parsons, Mahershala Ali, Aldis Hodge i Glen Powell. Reżyserią zajął się Ted Melfi („Mów mi Vincent”). Pharrell Williams i Hans Zimmer odpowiadają za muzykę. Premierę wyznaczono na 13 stycznia. Do polskich kin obraz trafi 24 lutego.

Pharrell Williams to twórca nominowanego do Oscara przeboju „Happy”, który nagrał na potrzeby animacji „Minionki rozrabiają”. Dyskografię artysty zamyka longplay „Girl” z marca 2014 roku.