Świnie Pink Floyd zakryją Trump Tower

12 maja 2017
ok. 1 minuta czytania

Pomysłodawcą jest architekt Jeffrey Roberts, który latem zamierza wypuścić cztery dmuchane świnie przypominającą tę, która latała nad elektrownią Battersea na okładce płyty \”Animals\” Pink Floyd. Pojawią się one w strategicznym miejscu, zasłaniając napis Trump na mierzącym ponad 420 metrów wieżowcu. Świnie latać będą przez jeden dzień, a wypuszczone zostaną latem (dokładna data nie jest znana).

– W 1977 roku Pink Floyd na albumie \”Animals\” zawarli alegoryczny, muzyczny komentarz dotyczący politycznej sytuacji w Wielkiej Brytanii lat 70. – mówi Roberts. – Jak książka Orwella, tak i przesłanie \”Animals\” jest dziś aktualne.

Zdjęcie projektu można zobaczyć tutaj i tu.

Oryginalny egzemplarz latającej świni wziął udział w sesji zdjęciowej do albumu \”Animals\” Pink Floyd z 1977 roku. Uczepiony dachu londyńskiej elektrowni Battersea gigantyczny zwierzak zerwał się z uwięzi i poszybował po londyńskim niebie, aby ostatecznie uderzyć ryjem w ziemię na peryferiach miasta.

2 czerwca ukaże się nowa, pierwsza od 25 lat, płyta Rogera Watersa, \”Is This the Life We Really Want?\”.

Zespół Pink Floyd w swej karierze sprzedał ponad ćwierć miliarda płyt. W 1996 roku grupa została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame. Ostatni album, to wydany po 10-letniej przerwie i zapowiadany jako ostatni \”The Endless River\” z listopada 2014 roku.