Syd z The Internet solo

13 stycznia 2017
ok. 1 minuta czytania

Album wokalistki otrzymał tytuł „Fin”. Premierę wyznaczono na 3 lutego, a wydawcą będzie Columbia Records. Syd napisała materiał na płytę i zajęła się jego produkcją, w czym wsparli ją MeLo-X, Hit-Boy, Haze, Rahki i Steve Lacy.

Pierwszym singlem z krążka jest „All About Me”, do którego powstał teledysk. Klip wyreżyserował Calmatic. Pojawiają się w nim inni członkowie The Internet a także Tyler the Creator. Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

Oto tracklista:
„Shake 'Em Off”
„Know”
„Nothin to Somethin”
„No Complaints”
„All About Me”
„Smile More”
„Got Her Own”
„Drown in It”
„Body”
„Dollar Bills”
„Over”
„Insecurities”

Syd The Kyd i Matt Martians zaczynali The Internet jako duet w 2011 roku, wydając debiutancki album „Purple Naked Ladies”, który nie tylko przyciągnął uwagę świetną muzyką, ale również odważnymi tekstami wokalistki, która poruszała w nich tematykę własnej seksualności. Dwa lata później do sprzedaży trafiła druga płyta, „Feel Good”, stworzona już przez poszerzony skład zespołu, która ugruntowała pozycję The Internet jako nowej twarzy undergroundowego brzmienia. Ogrom talentu, który składa się na potencjał zespołu pozwolił im nagrać longplay „Ego Death” (2015), który postawił ich w jednym szeregu z The Weekndem i Miguelem, jako że cała trójka została nominowana do nagrody Grammy w tej samej kategorii.