Syn basisty Metalliki gra w Korn

10 kwietnia 2017
ok. 1 minuta czytania

12-latek właśnie dołączył do koncertowego składu numetalowych gigantów. Na razie jest to tymczasowe zastępstwo. – 17 kwietnia Korn rusza do Ameryki Południowej, by zagrać w Kolumbii, Brazylii, Argentynie, Chile i Peru – czytamy w komunikacie. – W wyniku nieprzewidzianych okoliczności, Fieldy nie będzie mógł towarzyszyć grupie. Jego miejsce zajmie Tye Trujillo, 12-letni syn Roberta Trujillo z Metalliki i członek zespołu The Helmets. Jest nam przykro z powodu Fildy’ego, ale cieszymy się na przygodę z młodym muzykiem.

Fieldy wróci do swych obowiązków w maju, podczas występów w Stanach.

Korn to amerykańska grupa grająca alternatywny metal z różnymi elementami innych gatunków muzycznych. Powstała w Kalifornii w 1993 roku. Aktualny skład grupy tworzą – gitarzyści James „Munky” Shaffer i Brian „Head” Welch, basista Reginald „Fieldy” Arvizu, perkusista Ray Luzier i charyzmatyczny wokalista Jonathan „JDevil” Davis. Największe sukcesy formacja odnosiła w latach 90. Trzeci album Korn, „Follow the Leader”, pięciokrotnie pokrył się platyną w USA. Na koncie mają 35 milionów sprzedanych płyt i dwie nagrody Grammy.

Ostatni longplay bandu to „The Serenity Of Suffering” z października 2016 roku. Z materiałem zespół przyjedzie też do Polski i 15 sierpnia zagra w amfiteatrze Dolinny Charlotty.