Syn O.S.T.R-a na płycie MTV Unplugged

25 kwietnia 2017
ok. 2 minut czytania

O.S.T.R. jest pierwszym artystą po siedmioletniej przerwie, który gości w polskiej edycji formatu MTV Unplugged. Album zawiera materiał zarejestrowany 16 marca w czasie specjalnego koncertu z udziałem publiczności. O.S.T.R. wraz z zespołem wykonał nowe instrumentalne aranżacje utworów z albumu „Życie po śmierci”. Towarzyszyli mu także goście: Leszek Możdżer (fortepian), Basia Pospieszalska (wokal) oraz syn – Ostry Junior (rap).

Raper ma bogate doświadczenie w pracy z żywym, akustycznym zespołem, ale po raz pierwszy stanął w szranki z tak doświadczonym sekstetem. Oryginalne instrumentarium z jednej strony nadaje pionierskiego charakteru opracowaniom hiphopowych utworów, z drugiej strony stało się wyzwaniem dla aranżerów. Oddanie dynamiki i mocy przekazu instrumentów elektronicznych poprzez klasyczne i subtelne instrumenty to wyjątkowe dzieło.

Oto tracklista:
1. Od autora/Prolegomena
2. We krwi (Since I Saw You)
3. Diagnoza
4. Kto gasi światło?
5. Miami
6. Scenariusz sądnych dni
7. Spowiedź
8. Życie po śmierci
9. Bilans
10. Kropla wody
11. Raut
12. WudźTangClan
13. Jaki ojciec taki syn – gościnnie Ostry Junior
14. To mój dzień
15. Epilog
16. Coda – gościnnie Leszek Możdżer

Okładkę przygotował Grzegorz Piwnicki dla Forin Studio. Płyta ukaże się także w specjalnej wersji kolekcjonerskiej, w autorskim, zaprojektowanym przez Forin pudełku. Całość opakowana będzie w unikatową obwolutę. Obie wersje nie różnią się pod względem zawartości muzycznej. Dzieło już dostępne jest w przesprzedaży.

Adam Ostrowski, jak naprawdę nazywa się O.S.T.R., to polski raper, inżynier dźwięku i producent. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie skrzypiec. Nagradzany był przez magazyn „Ślizg”, nominowany do Paszportu „Polityki” czy Superjedynki. Za płyty „Kartagina” (z Marco Polo) i „O.c.b.” wyróżniony został Fryderykiem. Jego ostatni longplay, „Życie po śmierci”, miał premierę w lutym 2016 roku.