Syn Titusa z Acid Drinkers w klipie Ryba and The Witches

5 kwietnia 2017
ok. 2 minut czytania

Maks Pukacki, syn rockmana, a także Julia Shubina i Jacek Muszyński występują w klipie w głównych rolach. Wideo zrealizowano w Poznaniu. Za kamerą stanął Adam Rotnicki. Z efektem można zapoznać się tutaj.

„Ginny” promuje nadchodzący album bandu, „Spell”, który ukaże się pod koniec kwietnia.

Muzyka zespołu to połączenie gitarowych brzmień z elektroniką, z charakterystycznym i charyzmatycznym męskim wokalem. Teksty dotykają wrażliwych stron życia: miłości, samotności, przyjaźni. Wokal Muchy porównują do legend takich jak Nick Cave czy Till Lindemann z Rammstein. W utworach Ryba and The Witches doszukać się można brzmień Depeche Mode, The Mission czy The Sisters Of Mercy. 

W skład kapeli wchodzą Mucha (głos, gitara, syntezatory), Ryba (perkusja) i Kuba (gitara).

– Znamy się od 20 lat – mówią muzycy. – Mieszkamy w jednym mieście. Mucha z Rybą grali w zespole Lizar. Razem stworzyliśmy zespół Ryba And The Witches, który jest naszym artystycznym spełnieniem.

W maju 2014 ukazał się debiutancki album „Ryba And The Witches” składający się z 2 płyt: CD (10 utworów + bonus) i DVD (koncert zarejestrowany w studiu im. Krzysztofa Komedy, Polskie Radio Mercury – Poznań)

Formacja zagrała na Spring Break Festival, Malta Festival 2014, Jarocin Festiwal 2014, Nowe Męskie Granie 2014. Wystąpili także na Męskim Graniu 2014 we Wrocławiu. Otwierali występ legendy muzyki progresywnej – Fisha w poznańskim Eskulapie. W radiowej Trójce zagrali w ramach Offsesji Piotra Stelmacha. Można było zobaczyć ich również w kilku programach telewizyjnych m.in u Kuby Wojewódzkiego.