Szalony Iggy Pop w filmie Jima Jarmuscha

14 września 2016
ok. 1 minuta czytania

Dzieło nosi tytuł „Gimme Danger”, co jest nawiązaniem do piosenki kapeli z płyty „Raw Power”. Do sieci trafiła właśnie zapowiedź projektu ukazująca występ kapeli na Cincinnati Pop Festival w 1970 roku, podczas którego Iggy Pop wysmarował się masłem orzechowym. Pochodzący z filmu klip można obejrzeć pod tym adresem.

Obraz powstał na podstawie pamiętników Iggy’ego Popa. Jarmusch wykorzystał nowe zdjęcia i materiały, by opowiedzieć historię zespołu.

– Kiedy byłem młody, byłem na kwasie częściej niż jest to pokazane w filmie – opowiadał Iggy Pop w maju, podczas konferencji prasowej w Cannes, gdzie „Gimme Danger” premierowo pokazano. – Od agresji przechodziłem do euforii. Już jednak tego nie robię. Piję wino do obiadu i tyle.

The Stooges to wpływowa rockowa kapela ze Stanów Zjednoczonych. W 2004 roku magazyn „Rolling Stone” umieścił The Stooges na 78. miejscu list 100 największych artystów wszech czasów. W 2010 roku formacja została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame.

Dyskografię The Stooges zamyka longplay „Ready to Die” z kwietnia 2013 roku.

Jim Jarmusch to kultowy reżyser i scenarzysta, twórca takich filmów jak „Broken Flowers”, „Noc na Ziemi”, „Kawa i papierosy” czy „Truposz”. Przy dwóch ostatnich współpracował z Iggym Popem.