Szczepan Twardoch, Natalia Fiodorczuk i Małgorzata Halber w Kawiarni Literackiej na OFF-ie

19 czerwca 2017
ok. 1 minuta czytania

Organizatorzy ogłosili, że Michał Witkowski będzie czytał fragmenty swojej nowej powieści „Alexis”. Ponadto do Katowic przyjadą Szczepan Twardoch, Małgorzata Halber, Natalia Fiedorczuk, Ziemowit Szczerek, Karolina Sulej, Robert Rient, Maciej Sieńczyk, Grażyna Plebanek, Szymon Kloska, Rafał Kosik i Grzegorz Kalinowski.

Tegoroczna Kawiarnia Literacka będzie nawiązywała do atmosfery czytania w domu. Gdzieś na łóżku lub w wygodnym fotelu. Spokojnie i wbrew natłokowi pracy i codziennej szamotaninie. Motywem przewodnim naszych literackich rozmów jest wspólnota. Na chwilę zawiesimy spory i podziały zastanawiając się, czy jest coś, co nas łączy i sprawia, że możemy powiedzieć: „wszyscy”?

Wszyscy – to słowo, które łączy spotkania w tegorocznej Kawiarni Literackiej. Jak wyjaśnia Sylwia Chutnik, kuratorka, chodzi o to, by „na chwilę zapomnieć o podziałach i skupić się na tym, co nas łączy”.

OFF Festival odbędzie się między 4 a 6 sierpnia 2017 roku w Dolinie Trzech Stawów.

Zagrają Feist, PJ Harvey, Swans, Talib Kweli, Kwadrofonik, Artur Rojek, Helado Negro, Beak>, Shellac, Carla Bozulich, Jessy Lanza, PRO8L3M, Made in Poland, Arab Strap czy Conor Oberst Band.

Karnet trzydniowy na wszystkie koncerty (bez pola namiotowego) kosztuje 310 zł.