Taconafide jak Republika

4 kwietnia 2018
ok. 2 minut czytania

„Metallica 808” to trezci singel zapowiadający wspólny projekt Taco Hemingwaya i Quebonafide „Soma 0,5 mg”.

Dwóch raperów, zaliczanych do najpopularniejszych artystów młodego pokolenia, postanowiło połączyć siły. Taco Hemingway i Quebonafide przygotowali wydawnictwo „Soma 0,5 mg” – jeden z najbardziej niespodziewanych albumów tego roku w polskiej muzyce. Premierę wyznaczono na 13 kwietnia 2018 roku.

Preorder albumu „Soma 0,5 mg” ruszył i jest dostępny pod adresem Taconafide.com. Limitowany nakład preorder dystrybuowany będzie w formie unikatowego digipacka z remiksami oryginalnych utworów oraz produkcjami, które nie pojawiły się na płycie.

Krążek „Soma 0,5mg” promować będzie niepowtarzalna trasa koncertowa Ekodiesel Tour. To jedyna planowana wspólna trasa artystów.

Harmonogram przedstawia się następująco:

19 kwietnia – Kraków
21 kwietnia – Warszawa
22 kwietnia – Katowice
24 kwietnia – Poznań
26 kwietnia – Gdańsk
27 kwietnia – Łódź
28 kwietnia – Wrocław

Filip Szcześniak, jak naprawdę nazywa się Taco Hemingway, to jeden z najgorętszych młodych artystów, o sławie wykraczającej poza środowisko hiphopowe, z którego się wywodzi. Na dotychczasowych krążkach „Trójkąt warszawski” (2014) oraz nagrodzonym Fryderykiem „Umowa o dzieło” (2015) uwagę zwracają przede wszystkim znakomite teksty, z którymi z łatwością utożsamiają się młodzi ludzie w całej Polsce. Singel „Następna stacja” dotarł na szczyt Listy Przebojów Trójki. Jego ostatnie wydawnictwo to „Szprycer” z 2017 roku.

Quebonafide naprawdę nazywa się Kuba Grabowski. Był członkiem duetu Yochimu, a także współpracował z takimi twórcami jak Czesław Mozil, Pawbeats, KRS-One, Ten Typ Mes, ReTo, Solar, Eripe, Paluch czy Popek Monster. W dorobku ma dwa solowe albumy „Ezoteryka” (2015) i „Egzotyka” (2017).