Tajemnicza Bokka z animowanym teledyskiem

21 lutego 2014
ok. 2 minut czytania

Teledysk do utworu „Reason” jest dziełem duetu PSYCHOKINO, który tworzą reżyserka Dorota Piskor i operator Tomek Ślesicki. Piskor i Ślesicki zrealizowali także poprzedni klip formacji Bokka, „Town of Strangers”. Z animacją do „Reason” można zapoznać się pod tym adresem.

Bokka rozpoczęła również swoją pierwszą trasę. Wczoraj grupa dała koncert w katowickim klubie Hipnoza, a w kolejnych dniach lutego odwiedzi Kraków, Łódź i Wrocław. Muzycy zapowiedzieli również występy, które odbędą się w marcu.

Oto szczegółowy harmonogram:
21 lutego – Kraków, Fabryka
22 lutego – Łódź, Wytwórnia
23 lutego – Wrocław, Eter
2 marca – Warszawa, Basen
15 marca – Olsztyn, Clava Manum
21 marca – Poznań, Pod Minogą
22 marca – Szczecin, 13 muz
23 marca – Koszalin, CK105
28 marca – Gdańsk, Żak
29 marca – Gniezno, klub Młyn
30 marca – Toruń, Od Nowa

Trio Bokka tworzą wokalistka i dwóch muzyków, których personalia owiane są tajemnicą. Nie pokazują twarzy, nie zdradzają kim są, choć, jak głoszą miejskie legendy, są doskonale znani na polskiej scenie muzycznej. Formacja wywołała niemałe zamieszaniem już pierwszym singlem „Town of Strangers” oraz towarzyszącym mu klipem. Na piosenkę zwrócił uwagę nawet prestiżowy Pitchfork. Płyta „Bokka” ukazała się w listopadzie i nie tylko zdobyła entuzjastyczne recenzje, ale i znalazła się w wielu podsumowaniach roku.

Zespół znalazł się wśród pierwszych wykonawców, którzy zapowiedzieli udział na tegorocznym Open’erze. Formacji wystąpi również na festiwalu Tauron Festiwal Nowa Muzyka w Katowicach.