Tak wyglądają dziewczynki z okładki The Smashing Pumpkins dziś

19 lutego 2018
ok. 1 minuta czytania

Na okładce płyty z 1993 roku widzimy kilkuletnie dziewczynki. Po 25 latach Ali Laenger i LySandra Roberts ponownie się spotkały i zapozowały przed obiektywem. Jak dziś wyglądają, można zobaczyć na Instagramie zespołu.

Longplay „Siamese Dream” ukazał się w lipcu 1993 roku. Płyta, z której pochodzą single „Cherub Rock”, „Today” czy „Disarm”, rozeszła się w 6 milionach egzemplarzy.

Rockowa kapela w niemal klasycznym składzie zapowiedziała trasę koncertową. Siły ponownie połączą wokalista Billy Corgan, gitarzysta James Iha i perkusista Jimmy Chamberlin. Dołączy do nich gitarzysta Jeff Schroeder, który był członkiem bandu pod koniec pierwszej dekady XXI wieku. W składzie zabraknie skonfliktowanej z frontmanem basistki D’arcy Wretzky.

Jak zapowiadają muzycy, ich koncertowy repertuar zawierać będzie materiał z pierwszych pięciu albumów – od „Gish” po „Machina/The Machines of God”.

Trasa odbędzie się pod hasłem „Shiny and Oh So Bright”, a jej zapowiedź można obejrzeć poniżej.

Na razie ogłoszono daty występów w USA.

The Smashing Pumpkins to alternatywno-rockowa kapela, która największe sukcesy odnosiła w latach 90. Zespół rozpadł się w 2000 roku, by wznowić działalność po 6 latach, jednak już bez większych osiągnięć.