Tarja Turunen na dwóch koncertach w Polsce

13 maja 2010
ok. 1 minuta czytania

Turunen to jedna z najważniejszych postaci fińskiego rocka. Związana niegdyś z Nightwish, obecnie z powodzeniem rozwija samodzielną karierę. Jako solistka zadebiutowała świątecznym albumem „Breath from Eternity”, który w jej ojczyźnie sprzedał się w nakładzie ponad 30 tysięcy kopii. Kolejnym sukcesem artystki okazał się wydany w listopadzie 2007 roku krążek „My Winter Storm”, który już w pierwszym dniu sprzedaży osiągnął złoty status, natomiast singel „I Walk Alone” przez wiele tygodni zajmował najwyższe pozycje list przebojów w Finlandii oraz Niemczech.

Teraz Turunen nadciąga z nową płytą – „What Lies Beneath”. Nagrania na ten krążek zostały zakończone w kwietniu, a premierę wydawnictwa zapowiedziano na przełom sierpnia i września. – To była długa i trudna droga, ale jestem zadowolona z każdego wykonywanego kroku, bo wiem, że album będzie cudowny i potężny – zapowiada dzieło.

Oto szczegóły występów:

Start koncertów. godz. 20.00
Wejście od godz. 19.00

1 października – Warszawa, Stodoła
Ceny biletów. 120 złotych
W dniu koncertu. 130 złotych

2 października – Kraków, Klub Studio
Ceny biletów. 110 złotych
W dniu koncertu. 120 złotych

Wejściówki dostępne są do nabycia na stronach Metalopolis.pl, Ticketpro.pl, ebilet.pl, Ticketonline.pl, Ticketportal.pl, Kupbilet.pl, Eventim.pl i Bileteria.pl.