Tate McRae za młoda na smutek

30 marca 2021
ok. 2 minut czytania

Nowa EP-ka zawiera singiel \”you broke me first\”, który zdobył w Polsce certyfikat platynowej płyty.

Zdobywająca coraz większą popularność piosenkarka Tate McRae wydała EP-kę \”Too Young To Be Sad\”. Na minialbumie składającym się z sześciu utworów znalazły się single: \”you broke me first\” (platyna w Polsce!, \”slower\”, \”rubberband\”, \”r u ok\” oraz dwie nowe piosenki.

Wraz z premierą płyty, ukazał się także teledysk do singla \”bad ones\”. Klip ukazuje Tate McRae w wirze zabawy z jej znajomymi, która w końcu wymyka się spod kontroli.

Tate McRae zdobywa coraz większa popularność. Artystka ma na swoim koncie 1,8 miliarda odtworzeń, ponad 3.2 miliona subskrybentów i 475 milionów odtworzeń w platformie YouTube. Tate znalazła się na liście Forbesa 30 Under 30 na rok 2021 jako najmłodsza artystka w zestawieniu. W styczniu 2020 roku Tate McRae wydała debiutancką EP-kę \”all the things i never said\”, która zawiera utwory \”stupid\”, \”tear myself apart\”, \”all my friends are fake\” i \” that way\”.

Tate McRae mieszka w Calgary w Kanadzie, jednak wczesne dzieciństwo spędziła w Omanie, państwie leżącym na Półwyspie Arabskim. Jest profesjonalną tancerką – już jako ośmiolatka brała udział w konkursach tanecznych. Ma w dorobku wiele nagród, w tym drugie miejsce w programie \”So You Think You Can Dance\”.

Singiel \”you broke me first\” ma na ten moment prawie 850 milionów odtworzeń na całym świecie. Utwór zbliża się do miejsca #5 na liście radiowej Top 40, a sama artystka jest od 5 tygodni na miejscu #1 listy Emerging Artist magazynu Billboard.