Taylor Swift i Zayn chcą walczyć o Oscara

11 września 2017
ok. 2 minut czytania

Przypomnijmy, że numer „I Don’t Wanna Live Forever” pochodzi z filmu „Ciemniejsza strona Greya”. Jak podaje „The Hollywood Reporter”, Universal – dystrybutor kinowego przeboju – w pełni popiera kampanię, w którą chce zaangażować współtwórców piosenki Jacka Antonoffa i Sama Dew.

Utwór, który chce rywalizować o Oscara można przypomnieć sobie tutaj.

W 2016 roku o statuetkę Akademii walczyła piosenka „Earned It” The Weeknda z pierwszej części erotycznej sagi, czyli „Pięćdziesięciu twarzy Greya”. Przypomnijmy, że w obydwu produkcjach w rolach głównych występują Jamie Dornan i Dakota Johnson.

Zarówno Swift jak i Malik w ostatnich tygodniach wypuścili nowe single, odpowiednio „Look What You Made Me Do” i „Dusk Till Dawn”.

Taylor Swift to obecnie jedna z najpopularniejszych wokalistek i najbardziej dochodowych gwiazd. W ciągu 2016 roku zarobiła 170 milionów dolarów – więcej niż Adele, Madonna, Rihanna czy Cristiano Ronaldo. Zdobyła 10 nagród Grammy. Jej płyty sprzedały się w nakładzie 40 milionów egzemplarzy a single 130 milionów. Ostatni krążek, „1989”, miał premierę 27 października 2014 roku.

Zayn zdobył rozgłos za sprawą brytyjskiego „X-Factora”, gdzie trafił jako solista. W trakcie programu z jego udziałem powołano do życia zespół One Direction, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Ich płyty rozeszły się w nakładzie 20 milionów egzemplarzy, a trasa „Where We Are” przyniosła w 2014 roku 282 miliony dolarów zysku. W marcu 2015 roku Anglik ogłosił, iż odchodzi z One Direction. Jego solowy debiut, „Mind of Mine”, trafił do sprzedaży 25 marca 2016 roku, a promował go przebój „Pillowtalk”. Nagrał też z Taylor Swift utwór „I Don’t Wanna Live Forever” do filmu „Ciemniejsza strona Graya”.