Taylor Swift i Zayn śpiewają dla Christiana Greya

9 grudnia 2016
ok. 2 minut czytania

Utwór nagrany przez autorkę przeboju „Shake It Off” i byłego członka One Direction nosi tytuł „I Don’t Wanna Live Forever”. To pierwsze nagranie z udziałem Swift od wydania jej ostatniej płyty „1989” w 2014 roku. Numer można znaleźć na iTunes, a fragmentu posłuchać pod tym adresem.

Na razie nieznane są szczegóły soundtracku do sequela „Pięćdziesięciu twarzy Greya”.

Przypomnijmy, że obraz ukazuje dalsze romansu Christiana Greya (Jamie Dornan) i Anastasii Steele (Dakota Johnson). W nowej odsłonie pojawia się Kim Basinger, która wystąpi jako Elena Lincoln. Kobieta znana także jako „Pani Robinson” jest byłą kochanką i partnerką biznesową Greya. To właśnie ona wprowadziła Greya do środowiska BDSM.

Trailer można obejrzeć pod tym adresem.

Bella Heathcote portretuje postać Leili, byłej kochanki tytułowego bohatera. Swój udział w produkcji potwierdzili również Tyler Hoechlin, Luke Grimes, Eloise Mumford, Victor Rasuk, Rita Ora, Max Martini i Marcia Gay Harden, a także Eric Johnson, Fay Masterson i Robinne Lee.

Scenariusz sequeli (także „Nowego oblicza Greya”) napisał Niall Leonard, prywatnie mąż autorki powieści E.L. James, która pokieruje produkcją razem z Michaelem De Lucą i Daną Brunetti. Za kamerą staje James Foley, który wcześniej pracował m.in. przy serialu „House of Cards”. Jednocześnie powstają obydwa filmy. Pierwszy trafi do kin 10 lutego 2017 roku, a drugi – 9 lutego 2018.

Taylor Swift to obecnie jedna z najpopularniejszych wokalistek i najbardziej dochodowych gwiazd. W ciągu ostatniego roku zarobiła 170 milionów dolarów – więcej niż Adele, Madonna, Rihanna czy Cristiano Ronaldo. Zaczynała od pop-country, by coraz bardziej skłaniać się w stronę mainstreamowego popu. Zdobyła 10 nagród Grammy. Jej płyty sprzedały się w nakładzie 40 milionów egzemplarzy a single 130 milionów. Ostatni długogrający krążek Taylor Swift, „1989”, miał premierę 27 października 2014 roku.

Zayn zdobył rozgłos za sprawą brytyjskiego „X-Factora”, gdzie trafił jako solista. W trakcie programu z jego udziałem powołano do życia zespół One Direction, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Ich płyty rozeszły się w nakładzie 20 milionów egzemplarzy, a trasa „Where We Are” przyniosła w 2014 roku 282 miliony dolarów zysku.

Artysta opuścił szeregi formacji w marcu 2015 roku. Jego solowy debiut, „Mind of Mine”, trafił do sprzedaży 25 marca 2016 roku, a promował go przebój „Pillowtalk”.