Taylor Swift najlepsza na świecie

5 marca 2020
ok. 2 minut czytania

2019 rok był dla Taylor Swift kolejnym niezwykle udanym, szczególnie po wydaniu w sierpniu jej siódmego albumu studyjnego zatytułowanego „Lover”. Album zadebiutował na pierwszym miejscu listy przebojów w ponad 10 krajach i osiągnął poziom sprzedaży odpowiadający 3 milionom albumów w pierwszym tygodniu od daty premiery. W ubiegłym roku z albumu wydano trzy single: „Me!” z udziałem Brendona Urie z zespołu Panic! at the Disco, „You Need to Calm Down”, oraz tytułowy singel „Lover”. „Me!”, pierwszy singel z albumu, pojawił się na szczycie światowych list Spotify.

Ed Sheeran zajmuje drugie miejsce, pojawiając się po raz trzeci w pierwszej dziesiątce zestawienia, głównie dzięki sukcesowi swojego albumu „No.6 Collaborations Project” z udziałem artystów takich jak Stormzy, Cardi B, Camilla Cabello i Khalid. Album pojawił się na pierwszym miejscu list przebojów w 19 krajach, podczas gdy przewodni singel „I Don’t Care” z Justinem Bieberem był numerem 1. w 26 krajach.

Po kolejnym udanym roku Post Malone zajmuje trzecie miejsce w tegorocznym rankingu, awansując z miejsca czwartego w roku ubiegłym. Jego singel „Sunflower” z udziałem Swae Lee był w 2019 r. nadal popularnym utworem w serwisach streamingowych, a wydany we wrześniu album „Hollywood’s Bleeding” znalazł się na pierwszym miejscu list przebojów w Australii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Tegoroczna nagroda Global Recording Artist of the Year Award jest już siódmą edycją tego wyjątkowego wyróżnienia IFPI, które w wiarygodny sposób odzwierciedla światowy sukces artysty, zliczając sprzedaż muzyki we wszystkich formatach muzyki cyfrowej i fizycznej, od strumieni po winyle.

Ranking Top 10 artystów na świecie w 2019 r.
1. Taylor Swift
2. Ed Sheeran
3. Post Malone
4. Billie Eilish
5. Queen
6. Ariana Grande
7. BTS
8. Drake
9. Lady Gaga
10. The Beatles

Laureaci poprzednich edycji:
2018 – Drake
2017 – Ed Sheeran
2016 – Drake
2015 – Adele
2014 – Taylor Swift
2013 – One Direction