Taylor Swift pozwie bloggerkę z porównanie do Hitlera

7 listopada 2017
ok. 2 minut czytania

We wrześniu na stronie zajmującej się kulturą i polityką pojawił się tekst „Swiftly to the alt-right: Taylor subtly gets the lower case kkk in formation”, w którym autorka łączy twórczość gwiazdy, w szczególności jej utwór „Look What You Made Me Do”, ze skrajną prawicą.

– Słowa „Look What You Made Me Do” to ciche poparcie dla rasowej hierarchii – pisze Meghan Herning. – Skrajna prawica odbiera tę piosenkę, razem z triumfem Trumpa, jako „przebudzenie”. W klipie widzimy Taylor z armią modelek na podium, co przypomina to, co Hitler robił w nazistowskich Niemczech. Podobieństwa są wyraźne i niepokojące.

Herning otrzymała list od prawnika Swift, w którym domaga się usunięcia artykułu oraz zaprzestania jego dalszej publikacji w innych miejscach. Rozważany jest również pozew o zniesławienie.

Postawę wokalistki skrytykowała organizacja ACLU zajmująca się ochroną praw obywatelskich gwarantowanych przez amerykańską konstytucję. Zdaniem przedstawicieli ACLU, Swift chce swym działaniem ograniczyć wolność wypowiedzi.

10 listopada ukaże się nowa płyta Taylor Swift, „Reputation”. Właśnie z tego albumu pochodzi wzbudzający tak wielkie emocje utwór „Look What You Made Me Do”.

Taylor Swift to obecnie jedna z najpopularniejszych wokalistek i najbardziej dochodowych gwiazd. W ciągu 2016 roku zarobiła 170 milionów dolarów – więcej niż Adele, Madonna, Rihanna czy Cristiano Ronaldo. Zdobyła 10 nagród Grammy. Jej płyty sprzedały się w nakładzie 40 milionów egzemplarzy a single 130 milionów. Ostatni krążek, „1989”, miał premierę 27 października 2014 roku.