Taylor Swift w magicznym świecie. Zobacz klip do \”Cardigan\”

24 lipca 2020
ok. 2 minut czytania

Do sieci trafił magiczny klip do piosenki \”Cardigan\”. Za reżyserię niezwykle klimatycznego obrazka odpowiada sama Taylor Swift. W wideo widzimy artystkę wkraczającą do alternatywnego świata. W podziękowaniach dla osób pomagających przy realizacji teledysku, Amerykanka wymieniła m.in. obecnych na planie medyków.

– Wcześniej pewnie bym długo myślała nad tym, kiedy wydać płytę, zastanawiała się nad idealnym momentem, ale czasy, które przyszyły uświadamiają, że nic nie jest pewne, gwarantowane – napisała gwiazda w oświadczeniu towarzyszącym \”folklore\”. – Instynkt podpowiadał mi, że jeśli zrobiło się coś, co się kocha, trzeba się tym podzielić ze światem. Ta strona braku pewności nawet mi się podoba.

Aaron Dessner z The National jest producentem i współautorem 11 piosenek z płyty. Ponadto w nagraniach udział wzięli Bon Iver, Jack Antonoff i William Bower.

Oto tracklista:
1. The 1
2. Cardigan
3. The Last Great American Dynasty
4. Exile (feat. Bon Iver)
5. My Tears Ricochet
6. Mirrorball
7. Seven
8. August
9. This Is Me Trying
10. Illicit Affairs
11. Invisible String
12. Mad Woman
13. Epiphany
14. Betty
15. Peace
16. Hoax

Taylor Swift to obecnie jedna z najpopularniejszych wokalistek i najbardziej dochodowych gwiazd. W 2016 roku zarobiła 170 milionów dolarów – więcej niż Adele, Madonna, Rihanna czy Cristiano Ronaldo. Zdobyła 10 nagród Grammy. Jej płyty sprzedały się w nakładzie przekraczającym 40 milionów egzemplarzy a single 130 milionów. Artystka, która ma na koncie także role filmowe zagrała niedawno w musicalu \”Koty\”. Taylor Swift sportretowała Bombalurinę. Jej poprzedni album, \”Lover\”, ukazał się w 2019 roku.