Taylor Swift wspiera chłopaka na premierze „Faworyty”

30 września 2018
ok. 2 minut czytania

Film miał premierę wczoraj podczas Nowojorskiego Festiwalu Filmowego. Taylor Swift przybyła na pokaz by wspierać Joe Alwyna, który gra w produkcji jedną z drugoplanowych ról. Wokalistka ucięła sobie też pogawędkę z Jennifer Lawrence na co dowody można zobaczyć poniżej.

„The Favourite” to dość frywolna opowieść oparta na historycznych przekazach. Bohaterkami są królowa Anglii Anna oraz jej przyjaciółka Lady Sarah. Kobiety poznały się jeszcze zanim Anna została królową Anglii, pisały do siebie listy nazywając się nawzajem Mrs Freeman i Mrs Morley. Gdy Anna została królową w 1702 roku Lady Sarah uzyskała wpływ na losy państwa i wielkie przywileje. Pod koniec życia królowej Lady Sarah postanowiła sprowadzić do pomocy nowa damę dworu. Nową faworyta królowej stała się Abigail Masham, która była zresztą kuzynką Lady Sarah. W rolach głównych występują Emma Stone, Olivia Colman oraz Rachel Weisz. Scenariusz napisali Tony McNamara i Deborah Davis.

Taylor Swift to obecnie jedna z najpopularniejszych wokalistek i najbardziej dochodowych gwiazd. W ciągu 2016 roku zarobiła 170 milionów dolarów – więcej niż Adele, Madonna, Rihanna czy Cristiano Ronaldo. Zdobyła 10 nagród Grammy. Jej płyty sprzedały się w nakładzie przekraczającym 40 milionów egzemplarzy a single 130 milionów. Ostatni krążek gwiazdy, „Reputation”, miał premierę w 2017 roku.