Teho Teardo i Blixa Bargeld grają Neila Younga

11 kwietnia 2017
ok. 1 minuta czytania

Panowie wzięli na warsztat numer \”My My, Hey Hey\”. Ich interpretacji można posłuchać pod tym adresem. Pod tutaj znajduje się oryginał Younga.

Nagranie promuje EP-kę \”Fall\”, którą uzupełniają oryginalne kompozycje \”Ziegenfisch\”, \”Testosteron Sklave\” i \”Bianchissimo\”. Zestaw miał premierę w marcu 2017 roku i jest następcą wydanego w kwietniu 2016 wspólnego album muzyków, \”Nerissimo\”.

Teho Teardo mieszka w Rzymie. To muzyk, kompozytor i realizator dźwięku. Autor ścieżek dźwiękowych do filmów zdobywców Oscara Paolo Sorrentino i Gabriele Salvatores. Laureat wielu nagród za muzykę, takich jak Ennio Morricone Prize czy włoskiego odpowiednika Oscara – David Di Donatello.

Blixa Bargeld urodził się w 1959 roku w Berlinie Zachodnim, jest samoukiem, aktywnym muzykiem, pisarzem, kompozytorem, wykonawcą i reżyserem. Przez ponad 10 lat był gitarzystą w zespole Nick Cave and the Bad Seeds. W 1980 roku założył i dalej prowadzi Einstürzende Neubauten. Obecnie mieszka w San Francisco, Berlinie i Pekinie.