Teraz Lady Pank

21 czerwca 2004
ok. 1 minuta czytania

Longplay ukaże się 28 czerwca nakładem wytworni BMG Poland. Trafią na niego następujące utwory: „Sexy-plexi”, „www.God.com”, „Krzycz mały, krzycz”, „Stacja Warszawa”, „Mój dom wariatów”, „Bóg i boogie woogie”, „Walker”, „Pani moich snów”, „Lachy na strachy” oraz „Ciepły śnieg”. Podobnie jak w latach 80., czyli w okresie największej popularności grupy, za piosenki odpowiadali Jan Borysewicz (w roli kompozytora) i Andrzej Mogielnicki (jako autor tekstów).

– Napisałem o borykaniu się z rzeczywistością, o tym co nas otacza, ale nie tylko: są też obserwacje obyczajowe – tłumaczy „Mogiel”. – Z Jankiem znamy się już tak długo, że nie musimy ze sobą rozmawiać. On przynosi „kawałek”, ja piszę tekst i jest gotowe. Na pewnym etapie ludzie nie muszą dużo dyskutować… Podobno każda muzyka ma już swój tekst, tylko trzeba go znaleźć. Niekiedy trzeba napisać coś wbrew muzyce i efekt jest o wiele lepszy, niż jak się idzie za nią. Janek jest łagodnym melodykiem, pisze piękne tematy, ale ja czasami te melodie z premedytacją „niszczę” tekstami. Powstaje wtedy nowa jakość i z tego wychodzi pazur, bo gdyby pójść za melodią i napisać słodki tekst, to nie byłoby już Lady Pank.

Materiał na album „Teraz” zarejestrowano w maju i czerwcu w studiach S4 i Woobie Doobie. Producentami byli Borysewicz oraz Leszek Kamiński.