Testament, Meshuggah i Dillinger Escape Plan w Krakowie

20 marca 2009
ok. 2 minut czytania

– Po wielu miesiącach starań z przyjemnością informujemy, iż udało się skompletować skład Knock Out Festival – czytamy w zapowiedzi organizatorów. – Na pierwszą edycję zapraszamy do Krakowa na Stadion WKS Wawel.

Grupa Testament znana z takich albumów jak „The New Order” czy „Legacy”, uchodzi obok Metalliki, Slayera, Megadeth i Anthrax za jedną z najlepszych formacji thrashmetalowych. Chuck Billy z ekipą przyjadą do Polski promować longplay „The Formation of Damnation”, który miał premierę wiosną 2008 roku. Kilka miesięcy później Amerykanów można było podziwiać w Szczytnie w ramach Hunterfestu.

Meshuggah to przede wszystkim pionierzy math-metalu. Jak nikt inny łączą rozbudowane partie perkusyjne z połamanymi riffami, indywidualnym traktowaniem rytmu i ostrym wokalem. Niemal całkowity brak melodyjności i skomplikowane podziały rytmiczne mogą stanowić trudność w odbiorze twórczości Meshuggah. Fascynująca struktura utworów nieustannie urzeka jednak krytyków i fanów gatunku na całym świecie. Ostatni album Szwedów, „obZen”, ukazał się w marcu 2008 roku.

Formacja Dillinger Escape Plan znana jest z szybkości i sprawności technicznej wykonania, podobnie jak brutalnej intensywności na koncertach. Amerykanie proponują skomplikowaną odmianę metal core z silnymi wpływami jazzu oraz fusion. Ich dyskografię zamyka płyta „Ire Works” z listopada 2007 roku.

Meshuggah i Dillinger Escape Plan w ubiegłym roku także gościli w naszym kraju, występując w czerwcu w warszawskiej Progresji.

Polskę na Knock Out Festival reprezentować będą między innymi Blindead i Horrorscope.

Wszelkie informacje o bazie noclegowej, biletach, sprawach związanych z mediami oraz innych niezbędnych rzeczach pojawią się w przyszłym tygodniu na stronie festiwalowej Knockoutfest.pl.