The Black Tapes oraz CF98 na Rock In Summer Festival

27 maja 2010
ok. 1 minuta czytania

Zespół The Black Tapes pojawił się na scenie późną jesienią 2006 roku. Ich muzyka to punkowy rock and roll przywołujący na myśl dokonania Gang Of Four, The Clash czy Stiff Little Fingers. Na koncie mają EP-kę „Black City”, trzy utwory na składankach „Offensywa” oraz kilkadziesiąt koncertów w Polsce, Niemczech i na Litwie m. in. wspólną trasę z brytyjskim The Computers oraz szwedzkim Nutmeg. Ta druga znajomość zaowocowała wyjazdem zespołu do Sztokholmu, gdzie zarejestrowano 11 utworów.

Imprezę uświetni także krakowska pop-punkowa grupa CF98. Ich najnowsza płyta „Nic Do Stracenia” ukazała się w kwietniu bieżącego roku. To pierwsza polskojęzyczna płyta tej formacji. Została zarejestrowana w studiu Perlazza w Opalenicy na przełomie czerwca i lipca 2009 roku przez Przemysła Wejmana, a zapowiada ją utwór „Walka Królestw” – deklaracja siły życiowej, wielkiej pasji do muzyki oraz podążania własnymi drogami.

Na Festiwalu zagrają także wcześniej ogłoszone kapele Bad Religion oraz Billy Talent.

Wejściówki w cenie 125 złotych (przedsprzedaż) oraz 140 złotych (w dniu koncertu) do nabycia na Eventim.pl, Ticketpro.pl oraz Ticketonline.pl.