The Breeders na albumie Courtney Barnett

20 marca 2018
ok. 2 minut czytania

Kim Deal i Kelley Deal to idolki Courtney Barnett trudno więc się dziwić, że gdy tylko zgłosiły choć pomocy australijska wokalistka szybko się zgodziła. W efekcie wokalne popisy sióstr znanych z The Breeders można usłyszeć w kompozycjach „Nameless, Faceless” oraz „Crippling Self-Doubt and a General Lack of Confidence”.

– The Breeders to moje późne odkrycie muzyczne – mówi Courtney Barnett. – Ale ta muzyka trafiła dokładnie w moje zapotrzebowanie. Tak chyba zresztą zawsze jest z muzyką, że poznajemy ją w momencie gdy jesteśmy na nią gotowi.

Krążek zatytułowany „Tell Me How You Really Feel” ukaże się 18 maja nakładem Mom+Pop/Marathon Artists/Milk! Records. Wydawnictwo promowały wcześniej rytmiczny, garażowy singel „Nameless, Faceless” oraz „I’m Not Your Mother, I’m Not Your Bitch”.

Niedawno do sieci trafił klip do kompozycji „Need A Little Time”. Za reżyserię teledysku, w którym widzimy Courtney Barnett opuszczająca planetę zamieszkaną przez obcych odpowiada Danny Cohen.

Oto tracklista „Tell Me How You Really Feel”
1. Hopefulessness
2. City Looks Pretty
3. Charity
4. Need a Little Time
5. Nameless, Faceless
6. I’m Not Your Mother, I’m Not Your Bitch
7. Crippling Self Doubt and a General Lack of Self-Confidence
8. Help Your Self
9. Walkin' on Eggshells
10. Sunday Roast

Australijska wokalistka i kompozytorka zadebiutowała albumem „Sometimes I Sit and Think, and Sometimes I Just Sit”, który ukazał się w marcu 2015 roku. W październiku 2017 roku premierę miała jej wspólna płyta z Kurtem Vile’em, „Continental Breakfast”.