The Chemical Brothers grają dla Katniss

21 października 2014
ok. 1 minuta czytania

Elektroniczny duet nagrał na potrzeby obrazu z Jennifer Lawrence w roli głównej numer zatytułowany „This Is Not a Game”. W kawałku udział wzięli Miguel i Lorde, która sprawuje kuratelę nad całą ścieżką muzyczną. Nagranie miało premierę w BBC Radio 1. Utwór szybko jednak trafił do sieci i można go posłuchać tutaj.

W nowej odsłonie młodzieżowego science fiction Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) trafia do Dystryktu 13 po tym, gdy zniszczyła Igrzyska na zawsze. Pod przewodnictwem prezydent Coin (Julianne Moore) i dzięki radom jej zaufanych przyjaciół, dziewczyna rozpoczyna walkę, żeby uratować Peetę (Josh Hutherson) i naród, który jest poruszony jej odwagą. W obsadzie produkcji znaleźli się też Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Elizabeth Banks, Philip Seymour Hoffman, Jeffrey Wright, Donald Sutherland oraz Stanley Tucci.

Dzieło jest kontynuacją dwóch wcześniejszych dzieł „Igrzysk śmierci” (2012) oraz „Igrzysk śmierci: W pierścieniu ognia” (2013). Film powstał w oparciu o trzeci tom literackiej serii Suzanne Collins, „Kosogłos”. Opowieść została podzielona na dwie części – pierwsza z nich trafi do kin w listopadzie tego roku, druga w 2015.

Za kamerą stanął Francis Lawrence („Jestem legendą”, „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia”). Scenariusz napisał Danny Strong („Kamerdyner”).

Dyskografię The Chemical Brothers zamyka album „Further” z czerwca 2010 roku.