The Chemical Brothers na Heineken Open\’er Festival

5 grudnia 2007
ok. 2 minut czytania

The Chemical Brothers to jedna z największych gwiazd muzyki tanecznej i elektronicznej. Uznanie zdobyli nie tylko albumami studyjnymi, ale przede wszystkim świetnymi występami na żywo.

Ed Simons i Tom Rowlands tworzą muzykę pod nazwą The Chemical Brothers od 1995 roku. Ich debiutancki album \”Exit Planet Dust\” sprzedał się na całym świecie w ponad milionie egzemplarzy. Eksperymentalne połączenia ciężkich klubowych rytmów i muzyki gitarowej zaintrygowały słuchaczy na tyle, że zespół szybko zdobył fanów wśród klubowej publiczności, a także co ciekawe równie entuzjastycznie przyjmowany był jako support takich gwiazd jak U2 czy Oasis. Każdy kolejny album przynosił klubowe hymny świetnie radzące sobie na listach przebojów – \”Setting Sun\”, \”Block Rockin\' Beats\”, \”Hey Boy Hey Girl\”, \”Star Guitar\” czy \”Galvanize\”.

The Chemical Brothers nigdy nie zwracali uwagi na granice w świecie muzycznym, wybierając dla siebie z każdego gatunku to, co najlepsze. Wszechstronność duetu potwierdza ich współpraca z takimi artystami jak Noel Gallagher z Oasis, Richard Ashcroft z The Verve, Q-Tip z A Tribe Called Quest czy Kele Okereke z Bloc Party. Simons i Rowlands są również zdobywcami niezliczonej liczby nagród, w tym między innymi 2 statuetek Grammy za najlepszy utwór taneczny i najlepszy album elektroniczny. Zespół wydał niedawno szósty album studyjny \”We Are The Night\”.

Organizatorzy Heineken Open\’er Festival zapowiedzieli, że obok scen, które uczestnicy znają z poprzednich lat, planowane jest postawienie World Stage. Wiadomo też, że do Gdyni zawita około 60 artystów.

Koncertowy maraton odbędzie się w dniach 4 – 6 lipca 2008.

Ceny wejściówek przedstawiają się następująco:
do 15 lutego 2007:
219 złotych – karnet bez pola namiotowego
239 złotych – karnet z polem namiotowym

od 15 lutego 2008:
269 złotych – karnet bez pola namiotowego
289 złotych – karnet z polem namiotowym
140 złotych – bilety jednodniowe

Przypomnijmy, że podczas tegorocznej edycji wśród gwiazd pojawili się m.in.: Muse, Sonic Youth, The Roots, Björk, Bloc Party, Beastie Boys, LCD Soundsystem, Groove Armada, Dizzee Rascal, Crazy P i The Strike Boys.